Pratik Bilgiler

Kaşıntıyı Geçirmek İçin Doğal Yöntemler

Kaşıntıyı Geçirmek İçin Doğal Yöntemler

Kaşıntı kimi zaman sebebi bilinen kimi zamanda sebebi bilinmeyen nedenlerden kaynaklı olarak ortaya çıkan ve insana rahatsızlık veren bir durumdur. Bu gibi durumlarda öncelikle kaşıntının neyden kaynaklı olduğunu bilmek gerekmektedir. Çünkü kimi zaman kaşınan bir yere müdahale ettiğinizde kaşıntının şiddeti artabilmektedir.

Kaşıntı kimi zaman derideki rahatsızlıklardan meydana gelebileceği gibi kimi zamanda iç organlardaki bir rahatsızlıktan dolayı meydana gelebilmektedir. Genellikle iç organlardan ya da deriden kaynaklı kaşıntılarda tahrişler, kızarıklıklar yara ve iltihaplanmalar gibi sonuçlarla karşılaşılmaktadır. Oysa kimi zaman herhangi bir tahrişe neden olmayan kuru kaşıntılar meydana gelmektedir.

Genellikle sebebi bilinmeyen kaşıntıların nedeni psikolojik sıkıntılar olabilmektedir. Genel kaşıntıların yanı sıra mantardan kaynaklı kaşıntılar da oluşabilmektedir. kaşıntıyı geçirmek için doğal yöntemler kullanarak sizlerde vücudunuza sıkıntı veren durumlardan kurtulabilirsiniz.

Özellikle mantardan kaynaklı kaşıntılar genellikle nemli vücutlarda daha sık görülmektedir. Bu nedenle mantarın olduğu bölgelerin nemden uzak tutulması mantar tedavisinde oldukça önemlidir. Kaşıntılara neden olan rahatsızlıkları gidermek için doğal ürünlerden biri de aloe vera özüdür. Aloe vera ile cildinize günlük olarak bakım yapmanız kaşıntılarınızın azalmasına yardımcı olacaktır.

Kaşıntılara iyi gelen doğal yöntemlerden biri de “paudarco” çayıdır. Paudarco çayını demledikten sonra kaşınan bölgelere pamuk yardımı ile sürerek kaşıntılarınızın önüne geçebilirsiniz.

Bazı kaşıntılar ise gözlerde meydana gelebilmektedir. Özellikle bahar mevsiminde polenler nedeni ile göz ve yüz kaşınmalarına çok sık rastlanmaktadır. Sizlerde bu kaşıntıların önüne geçebilmek için yüzünüzü yeşilçay ile yıkayabilirsiniz. Yeşilçay içerisinde antioksidan etkisi olması nedeni ile de cildinizin çok daha iyi temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı