Sağlık

Havuç suyunun faydaları nelerdir neye iyi gelir kilo aldırır mı?

Havucun vücudun çeşitli alanlarına sağladığı fayda saymakla bitmiyor ancak her gün bir bardak suyunu tükettiğinizde….

SORUNLU-AKNELİ CİLT GÖRÜNÜMLERİNİ AZALTIR!

Havuç suyunun içerisinde bulunan beta karoten içeriği ciltteki sebum üretimini kontrol altına almada yardımcı olmaktadır. Bu da demek oluyor ki sorunlu cilt yapısına sahip olanlar akneli ciltlerin düzelmesine yardımcı olmaktadır.

ekran-resmi-2018-05-09-13-QOkH.png

YARA VE CİLT LEKELERİNE BİREBİR!

Havuç çerisinde A vitaminin en saf halini bulunduran içerisinde retinole bulunduruyor. Günlük yaşantınınızda tükettiğiniz havucun  etkilerinden faydalanabilirsiniz. Özellikle cilde sağladığı faydaları saymakla bitmeyen havuç, ciltte oluşan kırmızı lekelere  karşı kalkan görevi üstlenmektedir. 

ekran-resmi-2018-05-09-13-pIeX.png

Havuç suyunu pamuğunu üzerine damlatarak cildinizdeki sıkıntılı olan lekelere masaj yapabilirisiniz. Bu sayede cildinizdeki kızarıklıkları, cildinizde oluşan iltihaplanaların önüne rahatlıkla geçebilirsiniz.

havur-89Tf.jpg

GÜNEŞ LEKELERİNİN ÖNÜNE GEÇEBİLİRSİNİZ!

Aynı zamanda içerisinde antioksidan içermesi ile özellikle güneş lekeleri ve güneş ışınlarının ciltte bıraktığı hasarlara karşı mücadele etmede yardımcı olmaktadır. 

ekran-resmi-2018-05-09-13-5xHR.png

Ancak her halükarda güneş koruma faktörü içeren SPF kremler kullanmanız gerekmektedir. Ekstra önlem ve destek için mutlaka havuxun gücünden faydalanmalısınız!

havuc-suyunun-faydalari-nelerdir-j2bJ.jp

METABOLİZMAYI GÜÇLENDİRİR!

Akıllarda hep aynı soru! Havuç kilo aldırır mı? Havucun bir diğer önemli özelliğide metabolizmaya destek çıkmasıdır. Vücudun çeşitli alanlarında çeşitli faydalar sağlayan havuç aynı zamanda metabolizmayı geliştirmeye yardımcı olmaktadır. 

ekran-resmi-2018-05-09-13-slX9.png

İçerisinde yüksek miktarda B vitamini bulundurması aktif olarak glikoz ve yağları ince parçalara ayırmaya yardımcı olmaktadır. Bu işlevlerini yerine getirirken vücuda sağladığı enerji ile gün içersinde enerjik kalmanıza yardımcı olmaktadır.

havuc-suyu-icmek-X47F.jpg
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı