Ekonomi

Gelecek Vaat Eden Bitcoin ve AltCoinler

    Gelecek Vaat Eden AltCoinler

Konumuz gelecek vaat eden AltCoinler düşününce Bitcoinden para kazanmak öldü gibi pek çok yazı okumuşsunuzdur. Bu biraz doğru birazda yanlış aslında büyük yatırımlar yapıyorsanız bitcoin size her zaman para kazandıracaktır ama Bitcoin minerları satın alıp çalıştıramıyorsanız sizin için öldü diyebiliriz. İşte bu yüzdende bu yazıda sizlere gelecekte değeri artabilecek tahmini coinlerden bahsedeceğiz. Yatırım işi konusunda çok daha fazla araştırma yaparsanız belirli bir coinden çok ileride iyi bir para kazanabilirsiniz.

Ethereum

Ethereum bunlardan birisi diyebiliriz. Şuan önceki fiyatına göre biraz düşmüş olsada ben artacağına inanıyorum. Şuanki fiyatını 2-3 senede 4 katına katlıyacağını söyleyenler bile mevcut. Fiyatındaki ilk artış Microsoft’un Ethereum kabul edeceğini duyurmasıyla olmuş ve  10 katına çıkmıştı.İleridede buna benzer başka bir hamle görebiliriz. Ethereum sadece ekran kartlarıyla kazılabilen bir para olduğu için büyük madencilerle yarışmadan kendiniz evinizde bile deneyebilirsiniz. Yada çok iyi ekran kartlarına sahipseniz madenciliğini yapıp çıkarttığınızı satabilirsiniz.

Monero

Monero sadece işlemci ile farmlanabilen başka bir coinimiz. Altcoinleri Bitcoin ve Litecoinden ayıran en önemli özelliği genelde Asic Minerlar ile kazılamamasıyken Monero bununda üstünde ekran kartıyla bile kazılamıyor. Evinizde madenciliği denemek istiyorsanız ve iyi bir ekran kartınız yoksa Moneroda bir seçenek olabilir sizler için. Eklemek gerekirse Monero arkasında çok büyük bir ekip yatan başarılı bir coin.. Ayrıca bu coininde ben ileride fiyatının artacağına inanıyorum ama bu o ethereum kadar yakında olmayacak… Fiyatı bundan bir ay önce baya yükselmişken şuan bir düşüşte satın alıp yükselmesini bekleyip yükseldiği anda satabilirsiniz.

DigiByte

Pek çok kişiye göre DigiByte burada hiç olmaması gereken bir coin olabilir. Ama sonradan getirdikleri DigiByte Gaming özelliğini düşünürsek eğlenceli bir coin olabilir. Bu özelliğin insanları kendine çekmesi (özellikle oyun severleri ) kaçınılmaz. Peki nedir bu özellik bu özellik sayesinde League of Legends,Yada CS GO oynadıkça DigiByte kazanıyorsunuz. Hiçbir madencilik yapmasanız bile oynarken kazanmanız gayet iyi düşünülmüş bir özellik. Kazandığınız DigiByte’ı TL’ye çevirmeden direk DigiBytelar ile kendinize oyuncu mouse, klavye gibi araçlarıda almanız mümkün. Şuan diğer coinlere göre geride kalsada bence gelecekte gelişebilecek bir coin.

Ya Madencilik ? 

Açıkcası madencilik bu coinler için bile biraz zor bir seçenek. Örneğin Ethereum kazmak istiyorsanız bilgisayarınızda kullandığınız karttansa 3-4 iyi ekran kartı satın alıp bunları kurarak kazarsanız kar edebilirsiniz ama kendi bilgisayarınızdaki kart iyi değilse harcadığınız elektriği bile karşılamayacaktır.

Monero’da iş işlemcinize bakıyor. Kar etmek gibi birşey gene çok zor olsada madenciliği denemek isteyenler için en iyi seçim bunların arasında Monero olabilir. Şöyle yapabilirsiniz Monero’yu sadece bilgisayarınızı kullanacağınız zamanlarda farmlarsanız elektrik konusunda pek bir zararınız olmayacaktır. Zaten bilgisayarı kullandığınızı düşünürsek o elektriği her türlü gidecekti birşey kaybetmediniz belki ileride bir karınız bile olabilir.

Digibyte’ı farmlamayı büyük bir asic minerınız varsa denemenizi önerebilirim. (Sha-256 algoritmayla kazılabiliyor) Öbür türlü League of Legends yada Cs Go oynuyorsanız Digibyte Gaming’i deneyebilirsiniz diğer türlü kazanmanız boşuna olacaktır bence.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tavsiye Konumuz

Kapalı
Kapalı